Priemyselný robot chránený proti vode a prachu
Čierny kryt robota na manipuláciu

Ochranný návlek pre manipulačného robota

Keramický priemysel, manipulácia a obrábanie

Opis riešenia

Housse socle + corps robot + poignet ventilée circuit fermé
Riešenie č. 5: Kompletný kryt pre osi 1 až 6Konštrukcia

Máte záujem o našu ochranu robotov?

Naše výhody ASP

  • Dostupné je množstvo tkanín v závislosti od prostredia a mechaniky robota
  • Vysoká odolnosť voči roztrhnutiu a oderu
  • Pruhy utesnené termozvarom na švoch pre väčšiu vodotesnosť
  • Ochranný návlek na mieru podľa pohyby robotov
  • Ochranný návlek z 1, 2 alebo 3 častí na jednoduchú výmenu opotrebovaného dielu
  • Otváranie na suchý zips a patentky na rýchly prístup k mechanizmu robota

Spoločnosť ASP s 35-ročnými skúsenosťami chráni všetky známe značky robotov s aplikáciou napríklad v keramickom priemysle. Pri mnohých z týchto aplikácií vzniká veľké množstvo prachu a vody, a keďže osi otáčania sú značne exponované, na ochranu mechaniky robota je potrebný ochranný návlek.

Roboty, ktoré sa zvyčajne používajú v manipulačných aplikáciách, sú 6-osové alebo 4-osové roboty v závislosti od veľkosti a hmotnosti manipulovaných dielov.

Na manipuláciu s ťažkými bremenami sa často používajú 4-osové paletizačné roboty. Modely ABBirb660, FANUC M410, KUKA KR180 a YASKAWA MPL300 sú špeciálne navrhnuté pre manipuláciu. Abrazívne prostredie, v ktorom tieto roboty pracujú, si vyžaduje úplný ochranný návlek, ktorý sa často montuje na obruč osi 1.

Keďže tieto roboty majú špecifickú kinematiku, ASP prispôsobuje návlek podľa trajektórií robota. Na tento účel sa používa prototypová fáza s dočasným návlekom, aby sa posúdilo, či je návlek dobre prispôsobený trajektóriám a morfológii robota.

V prípade potreby je možné vykonať úpravy pred výrobou konečného ochranného návleku, aby sa zabezpečila optimálna funkčnosť a používanie.

V prípade obrábacích ostrovčekov sa na nakladanie a vykladanie dielov používajú spravidla 6-osové manipulačné roboty, ako napríklad ABBirb2600 , FANUC M10iA, KUKA KR16, UR10. Obrábacie strediská používané v keramickom priemysle produkujú veľa vody a abrazívneho prachu, preto ochranné návleky ASP v prevedení TORTOP B+, TORCAL B+ alebo TPSN zaručujú optimálnu ochranu.

Tesniace švy zvyšujú úroveň ochrany, aby sa zabránilo vniknutiu mazív alebo pilín do švov. Úplné alebo čiastočné návleky, ASP prispôsobuje návlek zóne alebo zónam ovplyvneným procesom (zápästie, os 2 atď.), čím predlžuje intervaly údržby, znižuje náklady na opravy a prestoje stroja.

Vaše nároky

  • Doba trvania zásahu
  • Vysoké náklady na údržbu
  • Vysoká výrobná kadencia

Nároky technologického procesu