Prečo používať ochranný kryt pre priemyselného robota?

Priemyselné roboty zohrávajú kľúčovú úlohu v mnohých oblastiach priemyslu, automatizujú procesy, zvyšujú efektívnosť a produktivitu. Avšak tieto stroje sú často vystavené nepriaznivému prostrediu a rizikám, ako sú prach, oheň, vlhkosť, chemikálie...

VHODNÉ TECHNICKÉ TKANINY:

Použitie správneho ochranného návleku  na robot je pre ochranu vášho zariadenia zásadné. Tu je dôvod:

Ochrana investície

Priemyselné roboty predstavujú pre vašu firmu významnú investíciu. Ochranné návleky  pôsobia ako štít, chránia vaše roboty pred poškodením v jeho prostredí a predlžujú jeho životnosť. Tým, že sa vyhýbate vysokým nákladom na opravy alebo výmenu náhradných dielov, maximalizujete návratnosť investície do vášho stroja.

Zníženie nákladov na údržbu

Škody spôsobené agresívnymi podmienkami technologického procesu môžu viesť k neplánovaným prestojom a vysokým nákladom na opravy. Použitím špecifickej ochrany tak ušetríte čas i peniaze.

Navrhnuté pre vaše potreby

Naše ochranné návleky  pre roboty sa vyrábajú na mieru, takže sú bezchybne prispôsobené konkrétnemu modelu vášho robota, bez ohľadu na jeho značku: KUKA, UR, ABB, FANUC, YASKAWA, KAWASAKI...

IDENTIFIKÁCIA, PORADENSTVO, RIEŠENIE

V spolupráci s vami na pracovisku zistíme všetky zdroje nebezpečenstva pre váš robot alebo agresívne vplyvy (teplo, iskry, prach atď.), analyzujeme cyklus robota, osadené zariadenia, trenie hadíc, servisné  polohy , parkovacie polohy , aby sme mohli stanoviť jednotlivé špecifiká týkajúce sa konštrukcie ochranného návlekuvášho robota.

Vďaka našim radám a analýzam u vás na pracovisku dokážeme navrhnúť ideálny návlek  pre váš robot a jeho prostredie (klimatická komora, lakovacia linka, zlievareň atď.).

V závislosti od typu robota a jeho použitia zároveň vyvíjame aj čiastkové ochranné kryty len pre veľmi exponované oblasti (rameno robota, manipulátor, ochrana osi 2, ochrana osi 3 atď.).

Neváhajte nás kontaktovať pre viac informácií!