compatible with "oneseam"
Kryt robota navrhnutý tak, aby odolal prostrediu priemyselnej povrchovej úpravy
ochrana leštiaceho robota proti časticiam
leštiaci robot chráni pred iskrami

Ochranné návleky pre leštiace roboty

Brúsenie, povrchová úprava

Opis riešenia

Housse socle + corps robot + poignet ventilée circuit fermé
Riešenie č. 4: Ochranný návlek tela pripevnený k obruči osi 1 + opláštenie +zápästie

Máte záujem o našu ochranu robotov?

Naše výhody ASP

 • Poškodenie má za následky vysoké náklady a v konečnom dôsledku môže viesť k zastaveniu výroby, čomu sa dá predísť používaním kvalitných ochranných návlekov pre roboty.
 • Intervaly čistenia a údržby sa vďaka ochrane robota výrazne skracujú.
 • Samotný robot zostáva čistý a robotická kombinéza sa dá ľahko vyčistiť.
 • Zákazníci môžu využívať výhody jednoduchej inštalácie, rýchlej výmeny a jednoduchého čistenia. Navyše atraktívny pomer cena/výkon predstavuje používanie ochranných návlekov ASP ako rozumnú voľbu.

Používanie ochranných návlekov  pre roboty počas leštenia, obrábania a vŕtania zabraňuje nákladným opravám a znižuje náklady na údržbu.

V priemysle leštiace roboty spracovávajú napríklad kovania a na tento účel sa často používajú 6-osové roboty od spoločností KUKA a YASKAWA. Keďže leštiaci prach je mimoriadne jemný, ochrana robota musí byť obzvlášť prísna. Počas leštiacich procesov môže dochádzať aj k hromadeniu vlhkosti, preto ochranné návlekyna leštenie od spoločnosti ASP tieto požiadavky dokonale spĺňajú.

Naše ochranné návleky pre roboty majú švy vyhotovené tepelným zvarom, takže do nich nepreniká vlhkosť.

Okrem KUKA a YASKAWA sa na robotické leštenie používajú aj iné značky, ako napríklad FANUC, STÄUBLI a ABB. Vyrábame aj ochranné návleky pre roboty týchto výrobcov, ako napr.:

 • Modely KR 16, KR 60, KR 150 od KUKA
 • Model MH 24 od YASKAWA
 • Model ABB IRB 4600
 • Model UR 10 (používaný na malé diely)

Pri leštení je nevyhnutné, aby bol použitý návlek veľmi pružný a dokázal rýchlo a veľmi dobre kopírovať pohyby osí. Zároveň musí byť odolný voči najmenším časticiam.

Pre zabezpečenie rýchlych cyklov a zmien smeru počas leštenia musí byť robot primerane chránený.

Táto ochrana bola navrhnutá tak, aby zabránila vnikaniu všeobecne abrazívnych látok, ako sú leštiace pasty a triesky, do kĺbov robota a poškodeniu ozubenia.

Vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam spoločnosť ASP už vyvinula ochranné návleky prispôsobené väčšine typov robotov používaných pri leštení. Ponúkajú aj špecifické materiály, ako napríklad Telupro, Tortop TSB 13 alebo TKS ALU, ak sa pri brúsení vyžaduje požiarna klasifikácia. V závislosti od typu robota a použitých materiálov môžeme dodať návlek vyrobený na mieru so špecifickým výrezom, ktorý zodpovedá pohybom robota.

Spoločnosť ASP vám pomôže vyvinúť riešenie ochrany robotov na mieru, ktoré bude presne spĺňať požiadavky vášho používania.

Vaše nároky

 • Kvapaliny a brúsny prach
 • Vysoké náklady na údržbu
 • Procesy poškodzujúce robota

Nároky technologického procesu